Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kalite Güvencesi

Kalite Güvencesi Çalışmaları Dış Paydaş Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi (19.02.2019)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kalite Güvencesi Çalışmaları Dış Danışma Kurulu toplantısı Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşti. 

Vali Orhan Tavlı başkanlığında, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Mustafa Görün, Kamu kurum temsilcileri, STK,  özel şirket temsilcileri,  mezunlar ve basın temsilcileri katıldı. 

Kısa tanıtım filminin gösterimi ile başlayan toplantı,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in ÇOMÜ’nün 2015-2019 yılları arasındaki faaliyetleri ve Kalite Güvencesi Çalışmaları ile ilgili sunumu ile devam etti. Sunumun ardından Rektör Prof. Dr. Yücel Acer bir konuşma yaparak “Artık daha fazla bilim, bilimsel proje konuşan bir üniversite haline geldik. Yapılan araştırmalarda bunun sonuçlarını da almaya başladık. Bu bağlamda üniversitemizin kalitesini yukarıya taşıyoruz. Bu noktada dış paydaşlarımızın rolü de çok büyük. Kalitesi ile adının daha fazla konuşulması için çalıştığımız üniversitemizin gerçekleştirdiği bu toplantıya katıldığınız için başta Vali Sayın Orhan Tavlı ’ya, tüm kurum kuruluş, STK, özel şirket temsilcilerine ve mezunlarımıza teşekkür ediyorum ” dedi. 

İstişare toplantısı, gündem maddelerinin konuşulması ile devam etti. Katılımcı kurum kuruluş, STK ve özel şirket temsilcileri ve mezunlardan gelen fikirler çerçevesinde yeni işbirliği çalışmalarının temelleri atıldı.  

Toplantıya ev sahipliği yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millilik Sempozyumu kitabını Vali Orhan Tavlı’ya takdim etti.

Toplantı detayı ve ilgili haber için tıklayınız

Toplantı sunumuna ve diğer dokümanlara erişmek için tıklayınız