Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kalite Geliştirme ve Kurumsal İzleme Koordinatörlüğü

ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği Kalite Direktörlüğü’nün yoğun çalışmalarıyla hazırlanan Üniversite Hastanesi kalite denetimlerinin başarıyla son bulmasının ardından ÇOMÜ Hastanesi, ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002: Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve ISO 15189: 2012 Tıbbi Laboratuvarlar-Kalite ve Yeterlilik İçin Gereklilikler Belgelerini almaya hak kazandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi, katma değer sağlayan, süreçleri analiz edip tarafsız dış değerlendiricilerce gerçekleştirilen denetimleri başarıyla geçirerek; günümüzde kurumsallaşmada büyük öneme sahip, rekabetçi ortam koşullarında, sürekli yenilenerek bir adım öne geçmeyi hedeflemektedir.

ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, müşterilerini memnun etmeyi, onlara beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi hedefleyen hizmetlerimiz ile ISO 10002: Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO/IEC 17025 ve ISO 9001’i temel alarak, tıbbi laboratuvarlarda güvenliği, hastaların ve tedaviden doğrudan sorumlu olan klinik personelin ihtiyaç duyduğu doğruluk ile kalitenin sağlanması ve laboratuvar testlerinin de yurt dışı tanınırlığa kavuşması için de ISO 15189: 2012 Tıbbi Laboratuvarlar-Kalite ve Yeterlilik İçin Gereklilikler Belgesi alındı.

Bu kapsamda Üniversitemizin Kalite güvence süreçlerine dahil olarak bir vizyon geliştiren ve kurumun kalite çalışmalarına haklı gurur yaşatarak destek sunan Kalite Direktörü Prof. Dr. Özlem Yayıntaş, Kalite Yönetim Biriminden Emel Curlu ve Melike Yazıcı başta olmak üzere sürece katkı sağlayanlara teşekkür ederiz.